سنگ یکی از قدیمی ترین مصالحی است که با اعصار زندگی بشر پیوندی ناگسستنی دارد . همراه با دگرگونی چهره زمین سخاوتمند ، انسان خلاق ، دانا و هنرمند از مصالح گوناگون زمین از جمله سنگ فوائد فراوانی را عاید خود نموده است .

نگارینه های سنگی در گذشته ، مصارف زینتی ، کاخهای سنگی و بکارگیری سنگ در ساختمانهای امروزی راه پر فراز و نشیب طی شده بر سنگ را در زندگی بشر به ما نشان میدهد .

در قرون گذشته بشر با مطالعه و تحقیق ژرف انواع گوناگونی از سنگ را شناخت ، تعریف کرد و آثار علمی شناخت سنگها را بعنوان ذخائر گرانبهای نسلهای بعد از خود در گوشه و کنار مراکز علمی دنیا به یادگار گذاشت .

آنالیز علمی و تجزیه و تحلیل سنگ در آزمایشگاههای جهان ، نامگذاری انواع سنگ از زوایای مختلف : آذرین ، رسوبی و دگرگونی به اعتبار جنس و رنگ از جمله تلاشهای ماندگار بشر قبل از ماست که امروزه شناخت اقسام ، جنس ، فواید و نقش هر کدام از انواع سنگ در مصارف گوناگون صنعتی وتزئینی در زندگی پرسرعت دنیای کنونی ، موضوع صدها کتاب ، مقاله ، تحقیق و پروژه های متنوع در جهان امروز است .

اگر روزگاری تیشه ، چکش ، اهرم و قلم ابزار مورد نیاز بشر برای کار بر روی سنگ بود، امروز پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش شناخت انسانها از سنگ ، ساخت انواع ماشین آلات ، تجهیزات مکانیکی مدرن برای شناسایی ، استخراج ، حمل و نقل و فرآوری سنگ در ابعاد و ضخامتهای دلخواه و مورد نیاز ما و توسعه صنایع وابسته به سنگ ، ساختمان و معماری را به ارمغان آورده است .

کارگروه صنایع سنگ مازندران با مدیریت فریبرز گوران ، در سال ۱۳۶۴ با تنها دو نیروی کار به صنعت سنگ ورود پیدا کرد و در همان سالهای ابتدای فعالیت بعنوان یکی از معتبرترین مجموعه های عرضه سنگ ساختمانی در بابل و منطقه مازندران با همکاری و تامین سنگ شعب بانک های ملی و ملت در بابل شناخته شد.

با گسترش بازار و نیاز منطقه ، این محموعه در سال ۱۳۷۸ با تصمیم به ارتقای کار و کارآفرینی و افزایش چندبرابری نیرو در کمربندی غربی بابل ، و بکارگیری دستگاه های ساب و فرز جهت جلوگیری از پرت سنگ این سرمایه ملی ، کارگاهی راه اندازی گردید و پس از تشخیص و بررسی میزان پتانسیل کار در مازندران به تدریج با افزایش نیرو در منطقه شمال کشور به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۳۹۳ کارخانه سایزینگ سنگ با مدرن ترین دستگاه های روز در شهرک صنعتی منصورکنده بابل جهت سرویس بهتر و عرضه خدمات با کیفیت مطلوب راه اندازی گردید و تا به امروز با این شعار و عملکرد فعال است :

فروش پایان یک معامله نیست بلکه شروع یک تعهد است

کارگروه گوران تولید کننده انواع سنگ های تزئینی ساختمان و اولین و تنها کارخانه سنگبری سایزینگ سنگ در استان مازندران با دستگاه های مدرن و پیشرفته ، افتخار دارد با بیش از سی سال  تجربه و ۳ واحد تولیدی مجزا ، به کارگیری پرسنل فعال و پویا در زیر مجموعه های خود ، استفاده از دانش و تکنولوژی روز ، تحقیقات مستمر در زمینه فرآوری انواع تراورتن ، مرمریت ، گرانیت و نوآوری در تولید فرآورده های سنگی  نظیر آب نما- نرده – ستون ، مجسمه های سنگی و … ، محصولی را به بازار عرضه نماید ، که تحسین همگان را بر انگیزد و نماینده سنگ ایران در بازارهای منطقه و کشور باشد.

error: کپی برداری از تصاویر ممنوع می باشد